Композиція створена одним елементом, піктограмою людини з дорожнього знаку. Розміщення елементів не є випадковим, це бінарний код написання англійського слова HUMAN, що англійською означає людина.
H-01001000
U-01010101
M-01001101
A-01000001
N-01001110
П’ять байтів по вісім бітів. Скільки у слові людина є людини?
У цій роботі я розмірковую над діалектикою людини та діалектикою цифрового світу, аналогій між ними. Наскільки цифровий код може передати людину, та скільки людини у ньому? Чи у закодованому символі людини присутня людина, чи це тільки код?
У людській природі закладено вічне протистояння двох протилежних начал, які творять одне ціле і є невід’ємними частинами. Ми постійно перебуваємо у діалозі, як всередині себе, так і в контакті з навколишнім середовищем. Тіло - душа, людина - навколишнє середовище, раціо - емоціо. Постійна діалектика протилежностей.
У сучасному контексті з’являється ще протистояння людини з цифровим світом. Але, у цифровому світі, також є два протилежних символи, з яких все збудовано, одиниця та нуль. Біт може бути інтерпретований як логічне значення (істина/хиба), знак числа (+/-), значення тригеру (ввімкнено/вимкнено), або у філософському контексті (присутність/відсутність). Змінюються тільки комбінації з цих елементів, створюючи нескінченну кількість нових смислів.
У цій роботі, кожна одиниця - це людина, кожен нуль - це відсутність людини, разом їх комбінація творить слово - human. Ми не можемо написати слово людина використовуючи тільки одинички (присутні символи), мусять бути також і нулі (відсутні символи). Комбінація присутності та відсутності і творить новий цілісний об’єкт. Цифровий світ підтверджує твердження, що людина є людиною, коли у ній є баланс двох протилежних начал.
сталь, акрил,
36х55х15 см
2023

HUMAN

