top of page
_Y3A3893.JPG

Road signs

Людина - символ, чи символ людини 
Основний об’єкт моєї творчості це людина і взаємодія з внутрішнім та зовнішнім світом. Формальна та пластична мова тяжіє більше до фігуративного трактування. Але останнім часом мене почала більше цікавити ця тема у новому контексті. Взаємодія людини та нових технологій, відповідно, це потребує нових формальних підходів. Все більше роздумую над використанням нової пластики та сучасних матеріалів. Дуже багато працюю з навколишнім середовищем, урбаністичним простором, ландшафтом, відчуваю потребу у нових підходах до формотворення та інтеграції арт об’єктів у простір, тому проекти, які подані у цій пропозиції, дещо відрізняються від моїх попередніх робіт. Запропоновані ескізи є частиною проекту “Знаки”, який є моїм творчим експериментом останнього року. 
У сучасному світі нас оточує дуже багато інформації. Щоб інформація краще дійшла до глядача, щоби вона зчитувалась майже моментально, використовують дуже лаконічні символи, фактично, використовується знову піктографічне письмо. Найбільш виразний приклад піктографів, які постійно перебувають з нами в навколишньому просторі, це дорожні знаки. Кожен знак дає якусь обмежену інформацію, необхідну нам виключно на наступнії ділянці нашого шляху, але він може розказати набагато більшу історію. Є стандартний набір форм і фігур, який використовується у знаках. Вони несуть дуже чіткі меседжі, але якщо подивитись на них ширше, можна побачити набагато цікавіші і об’ємніші історії. Залишаючи аскетичну геометрію зображення, можна експериментувати з елементами та фігурами, надаючи метаповідомленню нові смисли. 
Основна тема - це піктографія людини на дорожньому знаку та глибина символу людини на ньому. 
У своїх творчих експериментах я задаюсь питаннями, яка це людина що зображена на знаку? Це людина фізична, реальна, чи людина ідеальна? Якщо ідеальна, то усі людські риси настільки відшліфувались що перетворились у символ. А, можливо, це людина спрощена, з якої забрали усе зайве, емоції, інтелект, сумніви, увесь спектр характеристик, які якраз і роблять нас людиною, залишили тільки оболонку. А якщо обидва твердження вірні? 

bottom of page